Kleuter

Laatste provinciale voorronde C-tumblers te Niel
Laatste training seizoen 2017-2018
Zondag 10 juni is de laatste trainingsdag van het turnsezioen 2017/2018.
We zien jullie graag terug volgend turnseizoen. De online inschrijvingen worden eind deze maand geopend! Dan zal ook het uurschema voor het seizoen 2018/2019 worden verspreid.
Succes met de examens en geniet van een welverdiende vakantie.

Yelena mag als eerste KIT-gymnaste naar de topsportschool!
Yelena is sedert 2012 lid van de Koninklijke Ieperse Turnkring vzw en werd al snel ontdekt als een groot talent. 3 jaar terug werd ze al geselecteerd om de GymFed basisschoolclub van Lauwe te vervoegen waar ze tot vorige week school liep in combinatie met een intense gymopleiding.
Na de zomer trekt ze dus naar Gent waar ze het middelbaar op internaat zal volgen gecombineerd met een topsportopleiding in de discipline toestelturnen meisjes (TTM). Nina Derwael, wereldkampioene aan damesbrug, volgde een gelijkaardig traject. Wie weet wat nog komen zal...
We wensen haar alle succes toe!

Lena Devreker (KIT) naar EK TTm Seniores
Het is bijna zover: van 26 tot 31 mei staat het Europees kampioenschap op het programma in Leipzig, Duitsland, voor de gymnasten in het Toestelturnen. Ter voorbereiding naar dit EK trekken acht seniores dames naar Magglingen, Zwitserland, waar ze het opnemen tegen de Zwitserse gymnasten tijdens een interland.
Delegatie
- Nina Derwael - TK Sta Paraat Hasselt
- Lisa Vaelen - De Gympies Keerbergen
- Jade Vansteenkiste - Gym Izegem
- Chloe Baert - Gym Waasland
- Yelena Devreker - Kon. Ieperse Turnkring
- Ylea Tollet - De Gympies Keerbergen
- Thilde Lekens - K.K. Turnkring Moed en Volharding vzw
- Naomi Descamps - Hémérocallis (FfG)
Programma
Zaterdag 10 mei | 15.00 - 17.00 uur
Europees kampioenschap
Op de hoogte blijven? > Ontdek alle updates via de activiteitenpagina
Stay tuned voor de bekendmaking van de EK-delegatie op woensdag 21 mei.
Programma EK
26.05: Kwalificaties dames + teamranking
27.05: Kwalificaties heren + teamranking
28.05: Mixed-Team Finale
29.05: Allroundfinales Heren & Dames
30.05: Toestelfinales dag 1
31.05: Toestelfinales dag 2

Lucien Mus Cup 2022
Op zaterdag 9 april vond de 8ste editie van de tweejaarlijkse Lucien Mus Cup plaats in de turnhal van het stedelijk sportcentrum Ieper. De Koninklijke Ieperse Turnkring kon deze internationale jeugdwedstrijd voor toestelturnen na 2 jaar corona-leed (uitstel vorig jaar) eindelijk nog eens organiseren, al was het lange tijd onzeker gezien de versoepelingen van de strenge coronamaatregelen pas begin maart in voege traden.
Inge Dujardin en haar organiserend comité wisten desondanks naast Belgische clubs ook 3 buitenlandse clubs te strikken. Enerzijds was er HSG Swallows uit Engeland, USJM Mitry Mory uit Frankrijk en TV Lebach uit Duitsland. Naast KIT tekenden ook Go4gym Wevelgem, Vaste Vuist Lauwe, Gymka Kalmthout en Gym Izegem present. De wedstrijd vond plaats voor 3 niveaus toestelturnen meisjes (TTM) en 1 categorie toestelturnen jongens (TTJ).
TTJ
De wedstrijd TTJ was voor de jongens I-niveau met deelnemers van Vaste Vuist Lauwe en KIT. Na een vlotte wedstrijd werd het lokale team van KIT uitgeroepen tot ploegwinnaar. Aan de verschillende toestellen werden ook medailles uitgereikt.
Grond
1. Thomas Louis (KIT)
2. Debyser Ferre (KIT)
3. Claerhout Mattéo (KIT)
Paard
1. Debyser Ferre (KIT)
2. Thomas Louis (KIT)
3. Gomes Jean (KIT)
Ringen
1. Detollenaere Mats (VVL)
2. Gomes Jean (KIT)
3. Claerhout Mattéo (KIT)
Sprong
1. Detollenaere Mats (VVL)
2. Gomes Jean (KIT)
3. Debyser Ferre (KIT)
Brug
1. Detollenaere Mats (VVL)
2. Thomas Louis (KIT)
3. Debyser Ferre (KIT)
Rek
1. Claerhout Mattéo (KIT)
2. Detollenaere Mats (VVL)
3. Ververken Arnaud (VVL)
TTM
Categorie 1
7 ploegen betwistten hier de competitie: Vaste Vuist Lauwe met 3 ploegen, Gym Izegem, TV Lebach, Mitry Mory en KIT.
In een spannende wedstrijd behaalde Gym Izegem de eerste plaats, gevolgd door respectievelijk de eerste ploeg van Vaste Vuist Lauwe en KIT.
Sprong
1. Delaere Mona (GYM Izegem)
2. Ververken Hélène (VVL)
3. Ameye Alice (GYM Izegem)
Brug
1. Lecluse Olivia (VVL)
2. Delaere Mona (GYM Izegem)
3. Vanlaeken Emme (Gym Izegem)
Balk
1. Menu Hasse (KIT)
2. Ameye Alice (GYM Izegem)
3. Delaere Mona (GYM Izegem)
Grond
1. Dumez Bekka (KIT)
2. Rau Madeleine (TV Lebach)
3. Menu Hasse (KIT)
Categorie 2
3 ploegen moesten hier onder elkaar uitmaken wie de beste was. 2 ploegen van Vaste Vuist Lauwe namen het op tegen KIT.
KIT behaalde afgetekend de overwinning voor het eerste team van Lauwe.
De medailles per toestel werden als volgt verdeeld:
Sprong
1. Pecceu Anouk (KIT)
2. Beke Shanys (VVL1)
3. De Rudder Lou (VVL2)
Brug
1. Pecceu Anouk (KIT)
2. De Gryse Rachel (VV1L)
3. Vlaemynck Juliette (KIT)
Balk
1. Pecceu Anouk (KIT)
2. Vlaemynck Juliette (KIT)
3. Vantomme Noa (VVL2)
Grond
1. Tanghe Iniya (VVL1)
2. Pecceu Anouk (KIT)
3. D’Hooghe Gitta (VVL1)
Categorie 3
Dit was de categorie met het meeste deelnemers. 8 ploegen namen het tegen elkaar op. 3 teams van Go4gym, 2 teams van KIT, HSG Swallows, TV Lebach en Gymka.
De overwinning was voor het eerste team van Go4gym Wevelgem. Het zilver werd behaald door TV Lebach en brons was weggelegd voor HSG Swallows.
De medailles per toestel werden als volgt verdeeld:
Sprong
1. Bentz Emelie (TV Lebach)
2. Duquesne Kate (Go4gym)
3. Schwarz Celina (TV Lebach)
Brug
1. Schwarz Celina (TV Lebach)
2. Gevaert Amber (Go4gym)
3. Duquesne Kate (Go4gym)
Balk
1. Dezitter Chloë (Go4gym)
2. Duquesne Kate (Go4gym)
3. Mees Hannah (TV Lebach)
Grond
1. Gevaert Amber (Go4gym)
2. Duquesne Kate (Go4gym)
3. Degrieck Laure (Go4gym)
Na de prijsuitreiking werd Ghislaine Tytgat, weduwe van Lucien Mus, in de bloemetjes gezet en werd het organiserende comité in de schijnwerpers gezet.
De avond werd afgesloten met een gezellig samenzijn en verbroedering tussen de verschillende clubs. HSG Swallows liet weten dat dit hun laatste aanwezigheid was gezien de club ophoudt te bestaan. De bezielers van deze club, Mike en Tania Swallow, zijn al sinds 1965 vrienden van de club.
De volgende editie zal plaatsvinden in 2024. Er wordt gehoopt dat de clubs die wegens Covid afwezig waren zoals Auchterarder uit Schotland, Rushmoor School of Gymnastics uit Engeland, Dardano’s uit Denver (USA) en diverse Franse clubs opnieuw van de partij zullen zijn.

Lucien Mus Cup 2019
De dagindeling ziet er als volgt uit:
Zaterdag: Toestelturnen
De voormiddag wedstrijd (meisjes) start om 10.00u met deelname van
Mitry Mory en Hirson uit Frankrijk,
Rushmoor en Auchterarder uit Groot-Brittannië,
Lauwe, Thorho, Moorslede, en KIT zelf voor België.
De prijsuitreiking is voorzien rond 13.10u
De namiddag wedstrijd (meisjes en jongens) staat gepland om 15.40u met deelname van
Auchterarder en HSG Swallows uit Groot-Brittannië,
Lauwe, Gymka, Moorslede, Wevelgem en KIT zelf voor België.
De prijsuitreiking is voorzien rond 18.20u.
Zondag: Tumbling
Deelnemers van volgende clubs: Go4Gym, OTV Nazareth, GYMPIE Moorslede en KIT.
Wedstrijd 1 om 8.25u: Meisjes geboortejaar 2010-2009-2008-2007 & jongens -12 jaar
Wedstrijd 2 om 9.10u: Meisjes geboortejaar 2006 & 2005
Wedstrijd 3 om 10.00u: Meisjes geboortejaar 2004 & 2003 & 2002
Wedstrijd 4 om 10.55u: Meisjes geboortejaar 2001 en ouder - jongens geboortejaar 2006 en ouder
Finale om 11:40u: 5 best scorende teams kiezen 1 tumbler die 1 reeks mag springen